KK Sesvete u gostima bolji od Zrinjevca 1937

Objavljeno: 11.3.2019. 11:37:16

Sinoć su u dvorani u Trnskom u 16. kolu 2. HKL-a Centar Sesvete pobijedile Zrinjevac sa 62:53 (32:24).

Relativno malo koševa i utakmica bez neke osobite ljepote, okarakterizirala je utakmicu 16. kola. 2. HKL-a Centar koja je u nedjelju u predvečernjim satima odigrana u sportskoj dvorani u Trnskom.

Domaćini su krenuli nešto bolje, možda i zbog male početne uspavanosti Svetaca i prvu četvrtinu dobili s 14:12. Bude se potom gosti i slijedeću četvrtinu dobijaju uvjerljivo s 20:10, dakle na odmor se odlazi s + 8 za Sesvećane.

U nastavku košarkaši Sesveta drže prednost, dobivaju treću četvrtinu s + 6, a u posljednjoj je dinamika već potpuno oslabila pa minus u  tom periodu više nije mogao ugroziti pobjedu koja je i najvažnija, pišu se u konačnici bodovi. Ponovo Dario Papak najbolji strijelac na utkamici s 26 postignuti poena.

Do kraja prvenstva još su samo dva kola, vodećim Sesvećanima za vratom pušu Zapad s bodom i Samobor s dva boda manje. U zadnja dva kola Sesvećani također igraju u gostima kod dobrih ekipa Universa i Mladosti. Ako žele postati prvaci, trebat će se jako dobro spremiti za dvije posljednje utakmice.