Košarka: Sesvete pobijedile dosad vodećeg Agens Univers

Objavljeno: 10.12.2018. 10:22:52

Košarkaši Sesveta došli su do velike pobjede nad do sad vodećim Agens Univers i trenutno preuzeli vodeće mjesto!  Sesvete - Agens Univers 64:50 (47:17).

U sportskoj dvorani u Jelkovcu uslijed zamjene domaćinstva, Sveci su 8. kolu 2. lige centar ugostili Agens Univers i pobijedili 64:50 (47:17).

Već se po rezultatu vidi kakva je to bila utakmica. Vodila se teška rovovska borba gdje su ovaj put vodeću ulogu imale obrane obaju momčadi, no sesvetska je bila puno jača i zasluženo slavi. Gotovo je nevjerojatno da su gosti, inače uvjerljivo najefikasnija momčad lige u prvom poluvremenu ubacili tek 17 goševa, osobito u drugoj četvrtini kad su postigli samo 7, što dovoljno govori i o nevjerojatnoj obrani Sesvećana.

Nakon fantastičnih + 23 u drugom poluvremenu kao da slijedi malo opuštanje domaćina, odnosno gosti su malo posložili redove, postali efikasniji, no jedino što su uspjeli jest malo smanjiti veliku razliku u njihovom porazu u Sesvetama. U redovima Svetaca najefiksaniji uobičajeno Darijo Papak s 21 košet, te Ivan Radman s 15.