Sesvećani i dalje nižu pobjede

Objavljeno: 13.11.2017. 17:29:28

U  4. kolu HKL II centar, košarkaši Sesveta još jedom sjajnom igrom osvojili su novu pobjedu i za sada ne znaju za poraz, piše predsjednik kluba Ivica Granić.

U 4. kolu još smo jednom bili domaćini. Ugostili smo novaka u ligi, Agens Univers. Iako u prethodna 3 kola nisu osjetili slast pobjede, gosti su se pokazali kao tvrd orah. Na kraju, presudila je kvaliteta Sesveta i upisali smo slavlje 86-74.

U utakmicu ulazimo šuterski neraspoloženi, gubimo nekoliko lopti i gosti drže priključak a krajem prve četvrtine i vode, tako da se na odmor otišlo s 19-23. Trener Vouk nikako nije mogao biti zadovoljan obrambenim izdanjem, a u napadu je priključak držao samo Dario Papak (na kraju 22+14). U drugoj četvrtini znatno kvalitetnija obrana, nekoliko pogođenih šuteva izvana i rezultat ipak dolazi pod kontrolu. Na veliki odmor idemo s 43-35.

Treću dionicu ponovno bolje otvaraju gosti, malo pomalo love priključak i dolaze u egal. Ipak, odlična napadačka dionica Dejana Popovića, dvoje trice mladog Luke Duška i prednost je ponovno na strani Sesveta, 64-58 pred zadnju četvrtinu. U zadnjoj dionici, goste napušta dotada odlični šut za 3 poena, Svecima napokon ulazi pokoja trica i utakmica se mirno privodi kraju s plus 12! Zaslužena pobjeda uz ne baš briljantnu igru, no i Univers je pokazao da je momčad na kojoj će mnogi polomiti zube!

KK Sesvete 86 - KK Agens Univers 74 (19-23, 24-12, 21-23, 22-16)

Sesvete

Dario Papak 22, Dean Popović 18, Nikola Raguž 11, Philip Babić 11, Mislav Oršanić 9, Luka Dušak 6, Luka Marić 4, Filip Vulić 3, Martin Juršić 2, Mateo Vidaković 0, Karlo Findri 0, Marijan Vlašić 0

Agens Univers

Matija Maljić 20, Marko Nemec 17, Luka Cindrić 11, Tomislav Žulj 8, Pavel Sovulj 6, Marin Grmača 5, Karlo Krčelić 4, Juraj Čičko 3, Borna Raić 0, Mate Maras 0, Ivan Ćirić 0

Inače, ni ovo kolo nije prošlo bez iznenađenja! Podsused je u gostima kod Zapruđa došao do prvih bodova, a i Maksimir je umalo šokirao Dubravu. U sljedećem kolu čeka nas prvi veliki derbi, gostovanje kod Samobora u subotu!