Težak poraz Svetaca u Samoboru

Objavljeno: 15.12.2019. 21:59:50

U pretposljednjem kolu prije stanke košarkaši Sesveta poraženi su u Samoboru 74:54.

Samoborci su odličan klub iz vrha lige s težnjom da zaigraju u najvišem rangu. Protiv takve momčadi Sesvećani nisu imali u njihovom domu previše šansi. Pokazali su to domaćini već u prvoj četvrtini kad su poveli s 23:12, a druga je četvrtina bila još brutalnija - 26:6. Naravno da su nakon + 30 u drugom poluvremenu domaćima motivi malo splasnuli, dobili su više prilike igrači s klupe, pa su druge dvije četvrtine pripale gostima, ali uz daleko premalu razliku da bi iole mogli ugroziti domaće.

Najefikasniji igrač Sesvećana, uobičajeno Dario Papak s postignutih 19 koševa, uz 9 skokova i 3 asistencije.

Zaslužena pobjeda Samobora, a košarkaši Sesveta će slijedeću prigodu imati narednu subotu, 21. prosinca u Jelkovcu protiv trećeplasirane momčadi Bosca.