HNL: Hajduk u burnom derbiju pobijedio Dinamo na Maksimiru

Objavljeno: 19.2.2018. 11:30:53

U burnom  derbiju 22. kola Prvog HNL-a u Zagrebu su nogometaši  Hajduka pobijedili Dinamo s 1:0 (0:0), čime su smanjili zaostatak za Zagrepčanima na ljestvici na devet bodova, a Modrima slijedi gostovanje u Rijeci.

Veliki derbi hrvatskog nogometa donio je slabo prvo poluvrijeme i iznimno uzbudljivo drugo poluvrijeme u kome je Hajduk zabio iz svog jedinoga udarca na vrata, a pojačanje Modrih Mario Gavranović promašio kazneni udarac.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo ništa osim razočaranja, vrlo lošu igru dvije najbolje hrvatske momčadi, rastrganu s čak 25 prekršaja i tek jedan udarac na vrata. On se dogodio u 32. minuti kada je Soudani izbio sam ispred Hajdukova vratara Letice, koji brani njegov pokušaj loba. Splićani u prvih 45 minuta nisu uputili nijedan šut prema vratima.

U 49. minuti Letica brani pokušaj Ademija, a u 52. minuti dogodilo se dvostruko uzbuđenje. Prvo je u naletu bio Soudani, a vratar Letica je rukom zaustavio loptu i to, kako se čini, izvan kaznenog prostora, da bi u protunapadu Hajduka teško pogriješio Lešković, koji je čekao da njegov neodlučni vratar Livaković izbije loptu. To je iskoristio Frank Ohandza, koji je ukrao loptu i lako pogodio praznu mrežu za vodstvo Hajduka u prvom udarcu Splićana prema golu.

U 60. minuti udarac Soudanija opet brani sjajni Letica, a u 67. minuti još jednom promašuje u ovoj utakmici neraspoloženi Dinamov Alžirac, ovaj puta glavom s dva metra. U 80. minuti sudac Pejin svira vrlo dvojbeni kazneni udarac za Dinamo nakon što je u skoku Soudani napravio očiti prekršaj nad Lopesom, koji pritom igra rukom. Španjolac je dobio i žuti karton, a to  u je bio i drugi, isključujući. Kazni udarac je izveo Gavranović i poslao loptu pored desne vratnice.

Dinamo vodi s 53 boda, a Hajduk je drugi s 44, Osijek ima 39, a Rijeka 38 bodova.  Dinamu slijedi gotovanje kod Rijeke na Rujevici, što je prilika da eventualnim novim porazom Zagrepčana utrka za naslov postane posve otvorena.

Susret  se igrao na stadionu u Maksimiru, a sudio je pred 13.500 gledatelja Pejin iz Donjeg Miholjca.

Strijelac: 0-1 Ohandza (52)

Promašeni penal: Gavranović (81)

Crveni karton: Borja Lopes (Haj,80)