HNL: Pobjede Rijeke i Dinama

Objavljeno: 15.7.2017. 23:20:02

Na startu nove sezone Prve HNL nogometaši hrvatskog prvaka Rijeke svladali su u subotu Slaven Belupo sa 2-0, dok je viceprvak Dinamo pobijedio Istru 1961, također sa 2-0.

Rijeka je na Rujevici pred 4.000 gledatelja povela u 22. minuti. Marko Vešović je dobro ubacio sa desnog boka, a Alexander Gorgon je bio najviši u skoku i glavom trese mrežu. A za konačnih 2-0 pogodio je Marko Vešović 72. minuti, i to nakon kontranapada i odličnog dodavanja Mišića.

Treba reći i da je Rijeka od 56. minute imala igrača manje jer je crveni karton dobio Filip Bradarić.

Na stadionu Maksimir pred 2.000 gledatelja Dinama je pobijedio Istru 1961 sa 2-0, a "modre" je u vodstvo prekrasnim golom sa 20 metera doveo Nikola Moro u 22. minuti. Pred kraj prvog poluvremena, u 40. minuti, Ćorić je ubacio iz kornera, a Filip Benković glavom pogađa za 2-0.

Dan ranije nogometaši Intera su u Zaprešiću svladali vinkovačku Cibaliju sa 3-1.

Prvo kolo će biti zaključeno u nedjelju, kada će Lokomotiva u 19 sati ugostiti Hajduk na Maksimiru, a Osijek i novi prvoligaš Rudeš će utakmicu u Gradskom vrtu započeti u 21 sat.

Ažurirano: 16.9.2017. 22:01:16