Sesvećani pobijedili Varaždince

Objavljeno: 5.11.2017. 10:26:53
Sesvećani pobijedili  Varaždince

U 15. kolu 2. HNL-a na stadionu sv. Josipa Radnika, NK Sesvete – NK Varaždin 3:2

Počelo je nevjarojatno žustro i izuzetno borbeno. Već u svom prvom napadu Sesvećani u drugoj minuti postižu pogodak. Na ubačaj s desne strane najbolje se snašao Antonio Štimac i loptu poslao u protivničku mrežu za 1:0 i veliko slavlje domaćih i na žalost malobrojnih gledatelja, tek njih stotinjak.

Slavlje nije dugo trajalo. Već u osmoj minuti iz poduže akcije gostiju i gužve pred golom lopta je šetala od noge do noge i nekako ni sama ne zna kako doslovce ušetala u gol. S tih 1:1 otišlo se na odmor.

I u nastavku gledamo žustru borbu, obje momčadi žele pobijediti. No, već na početku drugog poluvremena Sesvećani dolaze u vodstvo u 48. minuti preko Tolića. Gosti izjednačuju u 74. minuti iz penala, a konačni rezultat postiže u 78. minuti Hrvoje Đijan. Konačnih 3:2 za Sesvete i penjanje na ljestvici na peto mjesto.

Čini se da se nakon početnih kola kad je bilo podosta nesnalaženja momčad izdigla, a koliko stvarno vrijedi vidjet će se već slijedeće subote kad Sesvete gostuje na Maksimiru kod lidera prvenstva druge momčadi Dinama.