Orion vrlo uspješan u Vukovaru u i Zagrebu

Objavljeno: 28.11.2017. 15:33:07

Borci sesvetskog taekwondoo kluba Orion vrlo uspješno nastupili u Vukovaru, a Oriončići odnosno limači kluba jako dobri u Domu sportova, piše trenerica Jelena Žeravica.

U Vukovar smo doputovali u petak 24.11.2017. te smo odali počast stradalim hrvatskim braniteljima i obišli Spomen dom hrvatskih branitelja, Ovčaru, vukovarsko groblje te vodotoranj.

U subotu je po rasporedu bilo natjecanje Vukovar Open- Kup hrvatskih branitelja na kojem je sudjelovalo skoro 500 natjecatelja, a Orion je branio boje kluba sa 27 boraca. Na turniru je nastupila i hrvatska kadetska reprezentacija sa 16 boraca te su u ukupnom poretku, sa istim brojem zlata kao i Orion, zauzeli 1.mj ekipno, dok se Orion našao 6 bodova iza, na velikom 2. mjestu. Osvojeno je 19 medalja- 7 zlata, 6 srebra i 6 bronci, a Leonila Bošnjak proglašena je i najboljom mlađom kadetkinjom turnira.

U povratku iz Vukovara, stali smo u restoran Grozd u Slavonskom Brodu gdje nas je obitelj Ćutić počastila večerom, na čemu im i ovim putem zahvaljujemo.

Tako su se iskusniji Orionovi natjecatelji sa svakog turnira ove sezone (osim jednog gdje su nastupili sa samo 3 borca i osvojili 3 medalje) vratili sa peharom za ekipni plasman te osvojili ukupno 75 medalja od 9. mjeseca.

Dan nakon što su naši iskusni borci osvojili Vukovar, naših 16 limača je 26.11.2017. nastupilo u Domu sportova na Jastreb limač Open-u, najvećem turniru u hrvatskoj za djecu. Osvojili su čak 10 medalja i od 38 klubova zauzeli visoko 8. mjesto. S obzirom da su im ovo bili prvi koraci u njihovim karijerama, i pobjede i porazi su velika stvar jer su pokazali da se znaju nositi i sa jednim i sa drugim. Bravo limači!