Liga prvaka - PPD Zagreb u četvrtoj jakosnoj skupini

Autor: Marina Mađerić
Objavljeno: 28.6.2017. 10:54:40
Liga prvaka - PPD Zagreb u četvrtoj jakosnoj skupini

Foto: rk-zagreb.hr

Europska rukometna federacija (EHF) objavila je jakosne skupine uoči ždrijeba Lige prvaka koji je na rasporedu u petak, 30. lipnja u Ljubljani.


Hrvatski prvak PPD Zagreb smješten je u gornjem dijelu ždrijeba (skupine A i B) i to u četvrtu jakosnu skupinu zajedno s danskim prvakom Aalborgom, pa je to jedini klub s kojim sigurno neće igrati u skupini.

U prvoj jakosnoj skupini su Barcelona i Veszprem, u drugoj Kielce i Vardar, a u trećoj Lowen i PSG.

U donjem dijelu ždrijeba (skupine C i D)  u prvom bubnju su Ademar Leon i Metalurg.

Određene su i jakosne skupine uoči ždrijeba Lige prvakinja. Izravno sudjelovanje u LP izborilo je 14 klubova, dok će osam ekipa, među kojima će biti i hrvatske prvakinje Podravka Vegeta, morati u kvalifikacije.

Osam ekipa će se u dvije kvalifikacijske grupe po četiri boriti za još dva slobodna mjesta u LP. Ždrijeb kvalifikacijskih skupina bit će 29. lipnja u Beču, a u kvalifikacijama će sudjelovati Hoors HK H65 (Švedska), Podravka Vegeta (Hrvatska), Hypo Niederosterreich (Austrija), Kastamonu Belediyesi (Turska), HC Gomel (Bjelorusija), BM Atletico Guardes (Španjolska), Vipers Kristiansand (Norvešaka) i Thuringer HC (Njemačka). Uoči ždrijeba kvalifikacija Podravka Vegeta je uvrštena u drugi jakosni razred. 

Dodajmo kako će u najjačem bubnju skupina Lige prvakinja biti Gyor, Budućnost, Vardar i CSM Bukurešt. Pobjednici kvalifikacijskih skupina bit će u četvrtom 'bubnju'.


RUKOMETAŠI:

GORNJI DIO ŽDRIJEBA (SKUPINE A I B)

JAKOSNE SKUPINE
Skupina 1: Veszprem, Barcelona
Skupina 2: Vive Tauron Kielce, Vardar
Skupina 3: PSG, Rhein-Neckar Lowen
Skupina 4: PPD ZAGREB, Aalborg
Skupina 5: Meškov Brest, Wisla Plock
Skupina 6: Celje Pivovarna Laško, Pick Szeged
Skupina 7: Kristianstad, Flensburg-Handewitt
Skupina 8: Nantes, Kiel

DONJI DIO ŽDRIJEBA (SKUPINE C I D)

JAKOSNE SKUPINE
Skupina 1: Ademar Leon, Metalurg
Skupina 2: Skjern, Motor Zaporožje
Skupina 3: Gorenje Velenje, Montpellier
Skupina 4: Kadetten Schaffhausen, Bešiktaš
Skupina 5: Čehovski medvedi, Dinamo Bukarešt
Skupina 6: Elveru, kvalifikant

RUKOMETAŠICE
Skupina 1: Gyor, Budućnost, Vardar, CSM Bukarešt
Skupina 2: Larvik, Rostov Don, Nykobing Falster, Metz
Skupina 3: Bietigheim, Krim Mercator, Ferencvaros, Midtjylland
Skupina 4: Vistal Gdinya, Brest, kvalifikant, kvalifikant


(Hina)


Vezane vijesti
Ažurirano: 25.9.2017. 14:51:49

Projekt Zelene i plave Sesvete

Je super
Daj Bože da i to dočekamo
Ne sviđa mi se / nije dobar
Ništa od toga neće biti
Ima li još koja boja osim zelene i plave?
( glasajte da biste vidjeli rezultate )

Create Account