Meškov Brest - PPD Zagreb 21-21

Autor: Marina Mađerić
Objavljeno: 18.2.2017. 23:03:11

Rukometaši PPD Zagreba ulovili su u subotu važan bod u borbi za šesto mjesto skupine B Lige prvaka, posljednje koje vodi u doigravanje. Zagreb je u 11. kolu u gostima kod bjeloruskog Meškov Bresta odigrao 21-21 (9-11).

U izjednačenoj utakmici domaćini su gotovo stalno bili vodstvu, ali nikad više od tri gola razlike. Zagreb je prvi puta poveo u 49. minuti (18-17) kada je pogodio Cingesar.

Četiri minute prije kraja Rastko Stojković je zabio sedmerac za vodstvo Meškova 21-19 i tada se činilo da će Zagreb još jednu utakmicu izgubiti u samoj završnici. No, ovaj puta to nije bio slučaj, prvo je pogodio Domagoj Pavlović, a potom je David Miklavčić iz kontranapada poravnao na 21-21.

Meškovu je ostalo 40 sekundi za posljednji napad, ali Zagrebaši su se uspjeli obraniti i osvojiti bod.

Kod Zagreba najefikasniji je bio Stipe Mandalinić sa 4 gola, a Igor Vori, Darko Cingesar i Dobrivoje Marković zabili su po 3 pogotka. Momčad Meškova predvodio je mađarski reprezentativac Jamali sa 7 golova, a Ostrouško je zabio 3.

Zagreb je posljednji sa pet bodova, koliko ima i Celje Pivovarna Laško, dok švedski Kristianstad ima šest bodova. U nedjelju  Kristianstad dočekuje favorizirani Rhein-Neckar Löwen, a Celje ugošćuje europskog prvaka Kielce.

Do kraja natjecanja u skupini Zagreb na svom terenu dočekuje Kristianstad i Celje, a gostuje kod Pick Szegeda, pa još uvijek ima šanse osvojiti šesto mjesto u skupini i izboriti doigravanje.