MRK Sesvete u Rijeci bio nadomak pobjede pa ju ispustio

Objavljeno: 29.9.2019. 11:34:16

U 2. kolu Paket 24 Premije lige MRK Sesvete izgubio je u gostima kod Zameta 28:29 (14:13).

Veći dio prvog poluvremena Sesvećani su vodili gol ili dva razlike, te bolje izgledali na parketu od domaćina. Prvo poluvrijeme su ostvarili u plusu, 14:13.  U nastavku susreta još bolja situacija.  Nadomak sredine drugog poluvremena Mršić je ostvario najveću razliku - 18:22. Ali, tada rukometaši Sesveta pomalo neshvatljivo posustaju, pa je uslijedila munjevita reakcija Zamećana, serija 4:0 u samo tri minute dostigli goste za izjednačenje - 22:22.

Othrvali su se Sesvećani i tom pritisku domaćina, zbili redove i ponovo vodili do zadnje dvije minute, kada neshvatljivo griješe i jednostavno dopuštaju Riječanima da ih ulove u rezultatsko izjednačenje, a potom u posljednjim sekundama utakmice postignu pobjednički pogodak.

Ovoga puta nije pomoglo niti to što su momci Davora Dominikovića imali veću efikasnost u postizanju pogodaka, čak 65%, naspram 60% domaćina, te to što je Ivan Panjan obranio 13 udaraca na gol, naspram 10 domaćeg golmana.

Najefikasniji u redovima Sesveta bio je Krešić postigavši 6 pogodaka od kojih 3 iz sedmeraca, a   Mršić se nadovezao s 5 pogodaka iz igre.

ZAMET: Zarev 5, Mozetić, Njegovan 1, Jeličić 1, V. Šehić 2, Sorić, Tomljanović, Bogosavljev, T. Viskić, Samardžić 3 (1), Mrakovčić 4, Koler 1, Starčević 5, Martinović 2, Načinović 5 (1).

SESVETE: Pranjić, Krndelj 3, Mršić 5, Potnar, Papić, Matić 1, M. Šehić 3, Strbad 3, Jurakić, Kuraja, Vusić 3, Panjan (13), Perković 2, Krešić 6 (3), Vrpoljac, Rukavina 1.

Naredna utakmica igra se u Sesvetama već u srijedu, 2. listopada kada Sesvete dočekuju Poreč.