Pobjeda Sesveta Agroproteinke u Dugom Selu

Objavljeno: 7.10.2019. 18:03:00

U 3. kolu Prve hrvatske rukometne lige za žene rukometašice Sesveta pobijedile su u nedjelju navečer u gostima domaće Dugo Selo 25:26 (13:9).

U Dugom Selu rukometašice Sesveta pokazale su dva različitia lica. U prvom poluvremenu objetivno jače gošće izgledale su neprepoznatljivo na terenu, mučeći se s vrlo motiviranim protivinicama. Dugoselke su vodile cijelo vrijeme povremeno s čak šest razlike, no na poluvrijeme se otišo s +4 za domaće.

U drugom dijelu potpuno drugačija slika. Sesvećanke pokazuju da su ipak bolja ekipa i u 38. minuti sustižu na 15:15, a nakon 16:16 prelaze u vodstvo povremeno i s +4. No, na samom kraju pomalo smušeno što se ne bi smjelo događati susjede iz Dugog Sela se približavaju i u 57. minuti izjednačuju prvo na 24:24, a minuti kasnije na 25:25. U posljednjoj minuti najefikasnija Sesvećanka Petra Dičak postiže svoj deveti pogodak za pobjedu Sesveta.

Rk Sesvete Agroproteinka i dalje drži četvrto mjesto.

Sesvete: Lucija Bešen 11/36, Petra Lovrenčević; Mia Tupek 1, Mihaela Bešen 5, Petra Dičak 9 (3), Bernarda Ćalušić 5 (1), Lara Burić 2, Lucija Cvitanović, Petra Lovrenčević, Dora Lukić 1, Ana Anđelić 1, Mia Brkić, Ines Lisjak 1, Ana Pehar 1, Elena Matijaš i Ana Grlić.