Pobjeda sesvetskih rukometašica usred Splita

Objavljeno: 31.3.2019. 10:33:36

U 21. kolu 1. HRL-a za žene Sesvete Agroproteinka - Split 2010 27:25 (10:13)

Nije to bila baš lagana utakmica, barem ne većim njenim tijekom. Na početku se igralo gol za gol. Povele su gošće, pa domaće izjednačile i tako sve do 24. minute kad su domaće pojačale tempo i povele. Napravile su seriju od 4:0 te došle do 11:8. Održale su prednost do odlaska na odmor (13:10).

I u nastavku drugog dijela pritisak domaćih, stalno su u vodstvu, jednom i s četiri razlike, sve do 44. minute kad su Sesvećanke konačno proradile na najbolji mogući način, zaustavile Splićanke u napadu, te razorno zaigrale prema golu. Rade seriju od čak 7:0 te u 52. minuti vode s 23:19. Prednost više nisu ispuštale iz ruku što dovodi do konačnih 27:24.

Najefikasnija gošća je bila Bernarda Čalušić s 8 pogodaka od čega četiri iz sedmeraca, međutim maestralno je odigrala Doris Vlajsović postigavši 7 pogodaka iz isto toliko pokušaja čime je još jednom pokazala da je izvanserijska pucačica. Ponovo na golu bila je Lucija Bešen obranivši odličnih 15 udaraca iz 39 pokušaja.

Sesvećanke i nadalje drže treće mjesto na tablici.