Pobjedom u Labinu Sesvećani ostali vodeći na ljestvici

Objavljeno: 31.3.2019. 0:39:59

U 3. kolu Lige za ostanak Premijer lige rfukometaši Sesveta pobijedili su u gostima Rudan Labin s 28:25 (16:12).

Strašno su se domaći gledatelji, njih više od 500 ljutili na svoje rukometaše, jer, su po njihovom razmišljanju igrali loše. No, znademo da igraš onoliko dobro koliko ti protivnik dozvoli. Ovoga puta Sesvećani nisu Labinjanima dozvolili zamah i to se odmah osjetio prvo u igri, a potom i na rezultatu. Domaći su imali jedno jedino vodstvo tek na početku utakmice kod 1:0, a sve ostalo otišlo je na stranu Sesveta. Zanimljivo je da je utakmicu sudio najbolji svjetski sudački par Matija Gubica i Boris Milošević koji su dosudili čak 34 minute isključenja, što se rijetko viđa, a od toga domaćinu 22 minute. Ne zato što su bili pristrani, nego zato što su domaći rukometaši to zaslužili.

Najefikasniji u redovima Sesvećana bili su s po sedam golova Mislav Perković i Nikola Mirosavljević. Ovaj put Davor Dominiković je veću minutažu na golu dao Mateju Mudrinjaku koji je obranio 13 udaraca od 36 što je solidnih 36%, te je usput postigao i pogodak, a Ivan Panjan koji je u prošloj utakmici imao loš dan branio je kratko i obranio dva od 4 udaraca.

RUDAN LABIN – SESVETE 25:28 (12:16)

RUDAN LABIN: Derossi 3, Mileta 3 (1), Gajica 2, Lovrinović 2, Šehić 1, Juričić, Vozila, Ratkajec 8, Bučaj 1, Kostić, Ćopić, Griparić, Miličević, Marić 3, Puljić 2

Trener: Ilija Lovrinović

Sedmerci: 1/1, Isključenja: 22 minuta (Kostić 6, Lovrinović 4, Derossi 2, Šehić 2, Ratkajec 2, Griparić 2, Miličević 2, Puljić 2)

SESVETE: Mudrinjak 1, Grgurić 2, Šuker, Mihaljević 5, Šehić, Ezgeta, Perković 7, Mirosavljević 7 (3), Jurakić, Jelovčić, Panjan, Mršić, Bahtijarević 2, Kocen, Strbad, Krešić 4

Trener: Davor Dominiković

Sedmerci: 3/5, Isključenja: 12 minuta (Grgurić 2, Šuker 2, Šehić 2, Ezgeta 2, Mirosavljević 2, Krešić 2)