Prva, povijesna pobjeda Sesvećana u premijer ligi

Objavljeno: 15.10.2017. 12:49:42

Do prve, povjesne pobjede u elitnom hrvatskom rukometnom rangu Sesvećani su došli sinoć i to baš protiv do tada vodećih u prvenstvu, Gorice.  Sesvete - Gorica 28:26 (11:16)

U ovom dijelu natjecanja, recimo ipak i to, ne igraju PPD i Nexe.

Službeni izvještaj:

Nakon početnih pogodaka na obje strane, te pogotka Sesveta za 2:1, Gorica serijom 4-0 u 8. minuti utakmice postavlja rezultat na 2:5. Uspijevaju domaćini do isteka 1desete minute smanjiti zaostatak na minus jedan (5:6), ali već do 15. minute Gorica s novom serijom, ovaj put 6-0, stvara značajnu prednost (5:12). Smanjuju Sesvete u zadnjih pet minuta prvog poluvremena s tri uzastopna pogotka i na semaforu je u 27. minuti 11:15. Na poluvrijeme gosti odlaze s pet pogodaka prednosti, a po povratku i povećavaju na +6, koje drže do 33. minute (13:19).

U sljedećih 6 minuta Sesvete prvo smanjuju zaostatak (16:19), a nakon pogotka Davora Čavara za Goricu u 41. minuti, novom serijom golova dolaze i do vodstva (21:20 u 49. minuti). Gorica prekida tada svoju seriju bez pogodaka i do 57. minute igra se gol za gol. Lovro Šprem tada pogađa za +2 domaćina, a u 60. imaju Sesvete i maksimalnih +3.

Najviše je golova za Sesvete postigao Luka Pandža, njih osam, a za Goricu su Ivan Laljek i Davor Čavar postigli svaki po sedam. Igor Totić iz Sesveta skupio je 12, obrana, jednako koliko Tomislav Sladoljev i Nikola Lončar zajedno (8 + 4).