Rukometaši Sesveta izgubili u Rijeci

Objavljeno: 2.12.2018. 10:38:35

Riječani su odigrali odlično u obrani, vratar Fran Lučin sa deset obrana i raznovrstan napad slomili su Sesvete.  ZAMET - SESVETE 30:24 (15:11)

Pod okriljem izvrsne obrane »6-0« i vruće ljevice Filipa Glavaša Zamećani su prvi put izborili dva koraka prednosti u 11. minuti (5:3) poslije »zepelina« Tina Lučina i četvrtog Glavaševa pogotka. Sesvećani sue odlučili za zonu »5-1« no, to nije pomoglo i u 15. minuti već je 8:5. Trener »Sesveta«  Davor Dominiković potražio pomoć u minuti odmora. Nije pogodio terapiju,  te nakon što Mršić nije iskoristio sedmerac već je 10:6 u 20. minuti. Najbolji igrač Zameta Lučin  uskoro je zaradio isključenje,rukometaši Sesveta to vrlo dobro koriste i rade seriju 3:0 za tili čas i u 23. minuti je samo 10:9. Riječani su ipak uspjeli reagirati i u 29. minuti Lučin je iz sedmerca pogodio za 14:11, a na odmor se otišlo sa 15:11.

Odmah početkom nastavka domaći rade seriju na 4:0 za visokih 19:11 u 35. minuti. Kao i u prvom poluvremenu, Dominiković je pokušao naći lijeka za probleme svoje momčadi u »time-outu«, ali je odmah poslije kratkog odmora Načinović bio strijelac za 20:11. Obrana domaćih »6-0« je djelovala odlično, prvi gol u nastavku je dobila tek u sedmoj minuti. Vrijeme je polako prolazilo, a domaćini su kontrolirali igru i rezultat te su uz to stigli počastiti navijače i ekshibicijskim potezima. Pritom je veza Lučin-Načinović djelovala izvrsno. Do kraja utakmice bilo je jasno da indisponirani gosti ne mogu više preokrenuti rezultat, te je Zamet zasluženo pobijedio.

Nakon ovog poraza Sesvete su sada 4. na tablici s 12 bodova. U narednom, 11. kolu slijedeće subote, 8. prosinca Sesvećani dočekuju izvrsnu momčad Poreča koja je sjajnim igrama u poljednjih par kola došla na drugo mjesto tablice.

ZAMET: F. Lučin, Dunato 1, Mozetić, Grgurević, T. Lučin 7 (1), Njegovan 1, Jeličić, Sorić, Tomljanović, Babić 5, Mrakovčić 3, Viskić, Glavaš 7, Starčević, Martinović 1, Načinović 5.

SESVETE: Mudrinjak, Grgurić 1, Šuker, Semren, Šehić 4, Egzeta 2, Šprem 6, Kocen, Krešić, Mihaljević 3, Jurakić 3, Šušnja, Bahtijarević 1, Panjan, Mršić 3 (1), Strbad 1 (1).