Sesvećani bacili Ivančicu na leđa

Objavljeno: 2.4.2017. 14:45:12

Piše Marko Ćurković, MRK Sesvete

U 22. kolu 1. HRL  MRK Sesvete je uvjerljivo  pobijedio jednu od najslabijih momčadi lige, Ivančicu iz Ivanca s 35 : 28

Nakon što smo prošli vikend pobijedili u derbiju protiv Maksimir Pastele, ove subote (1.4.) ugostili smo RK Ivančicu – ekipu kod koje smo odigrali izjednačeno u prvom dijelu prvenstva. Ovoga puta bodovi su očekivano ostali u Sesvetama uz solidnu igru i još jedno odlično izdanje našeg vratara Mateja Mudrinjaka.

Na odmor se otišli s rezultatom 16-11, a u nastavku smo odigrali odličnih 10 minuta i povećali prednost na 10 razlike (25-15). Nakon toga gosti smanjuju zaostatak, ali pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje i utakmica završava rezultatom 35-28.

U gostujućem sastavu najbolji pojedinac bio je Vedran Huđ s 9 pogodaka, a u našim redovima čak 10 igrača upisalo se u listu strijelaca koju je predvodio Neven Grgurić sa 6 pogodaka. Ovom pobjedom povećali smo bodovnu prednost na vrhu ljestvice te trenutno imamo 35 bodova, a slijeda Maksimir Pastela s 31 bodom i Đakovo s 30 bodova.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak, Filip Maloča; Neven Grgurić 6, Matija Rodić, Luka Ćosić 2, Krešimir Malbašić 3, Mario Lacković, Matej Semren 2, Karlo Grgurić, Josip Mijo Jurić, Ivan Ćurković 4, Marko Mihaljević 4, Alen Šušnja 3, Nikola Mirosavljević 5, Luka Vinković 4, Darko Mršić 2.

Trener: Zvonimir Bilić