Sesvećani nemoćni protiv izvrsnog Poreča

Objavljeno: 13.11.2017. 16:55:34

RK Poreč – MRK Sesvete  31:26 (14:12)

Poreč je u sedmom kolu Premijer lige ugostio Sesvete. Domaćini otvaraju utakmicu s tri uzastopna gola, a Sesvete svoj prvi postižu  tek u petoj minuti. Već do 12. minute domaćini su stekli prednost od četiri pogotka (7:3) i zadržavaju ju sve do 22. minute kada gosti dolaze na minus dva. Nakon ponovnog uspostavljanja +4 domaćina (12:8 u 24. minuti), uspijevaju Sesvete u 30. minuti doći samo na gol zaostatka (13:12). Do odlaska u svlačionicu Poreč postiže još jedan gol.

Sličan scenarij događa se i po povratku s odmora – Poreč odlazi na +4, a odmah nakon toga Sesvete smanjuju na minus jedan (17:16, 37. minuta). Međutim, to je bilo zadnje priključivanje gostiju budući da je Poreč nakon novog odlaska na +4 stečenu prednost zadržavao ili čak, u nekim dijelovima utakmice, povećavao (28:22 u 54. minuti). Utakmica je završena rezultatom 31:26.

Najefikasniji je strijelac u redovima domaćina bio Matija Rađaković sa šest pogodaka, dok su po jedan manje kod Sesveta postigli Luka Ćosić i Mislav Perković.

Sesvećani su unatoč poraza ostali osmi na tablici. U narednom 8. kolu gostuju u subotu 18. studenog u Varaždinu kod istoimene ekipe.

POREČ – SESVETE 31:26 (14:12)

POREČ: Mataija 5, Medved, Thoss 4, Štifanić, Perić 1, Car, Mofardin 4, Petrov, Popović, Žagar 4, Filipović 2, Ventin, Rađaković 6 (3), Gavranović 5, Pribetić

SESVETE: Grgurić, Krndelj 1, Ćosić 5, Semren 1, Šehić 1, Jurić, Šprem 2, Totić, Perković 5 (2), Mirosavljević 2, Pandža 3, Mihaljević 4, Mudrinjak, Šušnja 2

Isključenja: Poreč 8 minuta (Thoss 4, Filipović 2, Gavranović 2), Sesvete 6 minuta (Šehić 2, Pandža 2, Mihaljević 2)