Sesvećani uvjerljivo protiv KTC-a

Objavljeno: 23.4.2017. 10:32:59

Piše: Marko Ćurković

U predzadnjoj utakmici na domaćem parketu ugostili smo petoplasirani KTC i uvjerljivo pobijedili s 35:25.

U jesenskom dijelu sezone došli smo do pobjede od pet golova razlike (37-32), ali ovoga puta ulog je puno veći.

Od prve minute krenuli smo s odličnom obranom i ubrzo stvorili prednost od 7-3, što je prisililo gostujućeg trenera Dragutina Miklečića da pozove minutu odmora. No ni to nije pomoglo gostima te smo poveli čak devet razlike krajem prvog poluvremena. Ipak, u zadnje tri minute protivnici koriste drugo isključenje Nevena Grgurića i nakon naših nekoliko grešaka smanjuju zaostatak na -5.

Križevčani su početkom nastavka došli i na -4, ali više od toga nisu mogli i do kraja utakmice povećavamo prednost na konačnih 35-25 za nova dva boda na kontu. Posebno raspoložen je bio Darko Mršić koji je postigao 8 pogodaka, no ovo je prije svega pobjeda odlične momčadske igre – čak 12 igrača upisalo se u listu strijelaca.

Na ljestvici i dalje vodimo s 37 bodova, dok nas prati Maksimir Pastela s 35 bodova.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak, Aleksandar Mateša; Neven Grgurić 1, Matija Rodić 2, Luka Ćosić, Krešimir Malbašić 2, Mario Lacković, Matej Semren 4, Josip Mijo Jurić 1, Ivan Ćurković 1, Marko Mihaljević 3, Alen Šušnja 3, Nikola Mirosavljević 4, Luka Vinković 5, Roko Glasnović 1, Darko Mršić 8.

Trener: Zvonimir Bilić