Sesvećanke rutinirano pritiv Vranjica

Objavljeno: 13.11.2017. 17:08:59

RK Petason Vranjic – RK Sesvete Agroproteinka 25:31 (12:15)

Rukometašice Sesveta nakon otkinutog boda Koki upisale i pobjedu na gostovanju kod Vranjica. U utakmicu se krenulo podjednako i u izjednačenom tonu se igralo sve do 15. minute kada Ines Lisjak i Iva Galetić odvode Sesvete na +3 (11:8). Vranjic nije posustajao i uvijek se vraćao na minus jedan (10:11). A onda, pred kraj prvog poluvremena Sesvete prebacuju u višu brzinu i preko Mije Bošnjak, Ane Anđelić i Galetić bježe na +3 te tu prednost zadržavaju do isteka 30 minute.

Razmak između ove dvije ekipe zadržao se i u drugom poluvremenu utakmice, a nakon 40 minute dolazi do nove serije pogodaka Sesveta i njihovo vodstvo prelazi u +5 (22:17). Unatoč visokom broju golova Anđele Zelić do kraja utakmice Vranjic više nije uspio uloviti Sesvete pa je utakmica u mirnom tonu stigla do kraja. Uz dobru obranu Sesvete su upisale slavlje 31:25. Kod Sesveta najefikasnija bila je Iva Galetić s osam pogodaka, jedan manje dodala je Ana Anđelić, dok je Lucija Peracija zabila njih šest. Na vratima je Lucija Bešen sakupila devet obrana. Anđela Zelić kod Vranjica zabila je 14 zgoditaka i tako se istaknula na susretu.

Nakon ovog kola Sesvećanke su sedme s 8 bodova. U narednom 9. kolu na domaćem parketu dočekuju četvrtoplasirani Split 2010.