Sesvete Agroproteinka nadigrale Osijek

Objavljeno: 19.9.2018. 22:28:34

U drugom kolu 1. HRL-a za žene rukometašice Sesveta pobijedile su na domaćem parketu Osijek  25:21 (17:13).

Sesvećanke su vrlo dobro otvorile susret, tako da se gošće nisu uspjele snaći i u 13. minuti vodile već s 8:1. Učinilo im se da će to biti vrlo lak posao, pa su pomalo nonšalantno nastavile susret uz činjenje mnogi tehničkih pogrešaka. To je dalo krila gošćama koje su tek tada proigrale, polako smanjivale zaostatak te u 27. minuti stigle do 14:12.

U nastavku se igralo puno tvrđe, a gošće nisu uspjele ozbiljnije parirati domaćima i odvući susret u neizvjesnost. Sesvete su u 49. povele 24:17 i Osjećanke više nisu to mogle stići. Nakon sedam golova razlike ponovilo se isto iz prvog poluvremena, zaredale su tehničke pogreške i promašaji , te su gostujuće igračice počele smanjivati rezultat, ali samo do konačnih 25:21.

Sesvete su tako stigle do druge pobjede i trenutačno su druge na tablici, ali, naravno, ovo je tek početak. Ipak, realno, možda ne baš tu, ali pri vrhu im se možemo nadati. Najefikasnija Sesvećanka bila je Bernarda Čalušić postigavši sedam golova, a ŽRK Osijek je predvodila Lea Hren s 9.