Splićanke porazile Sesvete

Objavljeno: 22.4.2018. 12:34:54

U 22. kolu 1. HRL-a za žene u subotu u Splitu RK Split 2010 - RK Sesvete Agroproteinka 28:23 (16:9)

Splićanke su se slavljem nad Sesvetama odvojile od protivnice na srednjem dijelu tablice i došle do desetog slavlja u sezoni. Sesvete niti u jednom trenutku utakmice nisu bile blizu protivnica. Zadnje izjednačenje na semaforu stajalo je u 12. minuti kada je za 5:5 zabila Doris Vlajsović. Nakon toga Split je krenuo u puno jačem ritmu i u deset minuta otišao na +4. Potpuni pad koncentracije koštao je Sesvete čiji se minus do 30. minute povećao na sedam (9:16).

U nastavku utakmice Sesvete su se napokon posložile i zaprijetile Splitu i u 44. minute stigle na 19:17. Pokušale su i više, ali jednostavno nije išlo u obrani i Split se ponovno odvojio na 24:20. Do kraja susreta promjena nije bilo i Split 2010 je upisao slavlje 28:23.

Danijela Mistrić s osam golova bila je najbolja kod Splita, dok se kod Sesveta istaknula Lucija Peraica sa sedam golova.

Sesvećanke sada drže deveto mjesto  na tablici, a u narednom kolu na sesvetskom parketu ugošćuju najteže moguće protivnice, ekipu Podravka Vegete. Nadajmo se da gošće iz Koprivnice neće biti najraspoloženije za igru, no bit će to svakako poslastica za gledatelje.

Ažurirano: 17.3.2024. 11:33:29