Velika pobjeda Sesveta nad Umagom

Objavljeno: 18.3.2018. 13:08:06

U 19. kolu 1. HRLa za žene Sesvećanke su u subotu navečer na domaćem terenu porazile Umag: RK Sesvete Agroproteinka – ŽRK Umag 26:20 (10:9)

Sesvete su se vratile na pobjedničke staze nakon slavlja nad Umagom. Početno ispitivanje snaga trajalo je desetak minuta, a onda se Sesvete s tri uzastopna pogotka Doris Vlajsović i Ane Anđelić odvajaju na 6:3. Sustigle su Umažanke preko Ane Jajčević na 6:5 u 16. minuti, ali ponovo Sesvete odlaze na +3 9:6. Međutim, Jajčević, koja je vukla Umag, na samom kraju poluvremena zabija za 10:9.

Nakon dvije minute igre u nastavku Jajčević Umagu donosi izjednačenje koje su gostujuće igračice održavale do 42. minute. Sesvete su tada preuzele inicijativu i ponovo se odvojile na +3 (18:15). Do kraja utakmice tu su prednost još uspjele i povećati te slaviti s visokih 26:20. Po šest pogodaka u redovima Sesveta zabile su Lucija Peraica i Ana Anđelić dok je Lucija Bešen skupina 13 obrana. Jajčević je bila apsolutno prvo ime Umaga s devet postignutih pogodaka.

Sesvećanke su osme s 18 bodova koliko ima i sedma Trešnjevka, a bod ispred Splita.

Prvenstvo se rukometašicama nastavlja tek 7. travnja kad Sesvećanke ugraju u gostima kod četvrtoplasirane Koke.