Sveci u Jelkovcu i bez Papka svladali Makrimir, ostaju na vrhu

Objavljeno: 10.2.2019. 11:43:51

U subotu navečer košarkaši Sesveta uspjeli su i bez svog najboljeg igrača savladati protivnike s 80:73 (43:33)

U 12. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige centar Sesvete su pobijedile Maksimir unatoč izostanku iz momčadi Darija Papka, najboljeg igrača našeg kluba. Kako bi zadržali vodstvo na ljestvici Sesvećanima je trebala pobjeda, te poraz Zapada koji je imao bolji međusobni omjer. Dogodilo se upravo ono što su u klubu i priželjkivali, pobijedili su protivnike i dočekali poraz Zapada, te su sada sami na vrhu.

Inače sama utakmica nije bila oličenje ljepote, ali je za nas, što je najvažnije bila efikasna. U obje prve četvrtine domaći su ostvarili vodstvo, te s 23:20 i 20:13 otišli na odmor. U nastavku drže dva koša prednosti, na kraju treće četvrtine s 21:19, da bi u posljednjoj malo posustali, no tada je već bilo gotovo 16:21 za goste nije moglo ugroziti pobjedu Sesvećana.

U narednom kolu ponovo se igra u Jelkovcu, 16. veljače od 20 sati, kad dolazi pretposljednji Ivanić.