NK Sesvete u gostima pobijedio Hrvace 4:2

Objavljeno: 21.5.2023. 9:59:16

U 28. kolu 2. HNL-a Sesvete su u gostima pobijedile Hrvace s 2:4 (2:3).

Nogometaši Sesveta u borbi za osvajanjem naslova prvaka jučer su u gostima svladali domaće Hrvace s 4:2.

Već u 5. minuti Fran Čuljak dovodi goste u vodstvo, međutim pet minuta kasnije domaći poravnavaju, pogodak postiže Vučković. Bile su potrebne samo dvije minute i Sesvete ponovo vodi, pogodak je postigao Mateo Topić, a u 20. minuti Marko Guja povećava rezultat na 3:1.  No, uslijedio je ponovo hladni tuš za Sesvete, jer samo dvije minute kasnije mala nepažnja sesvetske obrane i domaći smanjuju preko Keleza na 2:3. Pet pogodaka u 22 minute, to se već dugo nije vidjelo u našim ligama.

S prednošću od jednog pogotka odlazi se na odmor, a u nastavku gosti žele povećati prednost, a domaći izjednačiti. No, kvaliteta ipak ide na stranu Sesveta, te pobjedu potvrđuje Zorica koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, a u 63. minuti postiže pogodak za konačnih 2:4 i nova tri boda na kontu Sesveta.

Obzirom da je i vodeći Zrinski pobijedio i nadalje ima prednost od jednog boda, te se utrka nastavlja.

Ažurirano: 20.4.2024. 12:54:59