GRK Varaždin 1930 – MRK Sesvete 35:23 (16:12)

Objavljeno: 19.11.2017. 13:11:22

U 8. kolu hrvatske Premijer lige MRK Sesvete jučer u gostima izgubio kog GRK Varaždin 1930.

Pobjedom nad Sesvetama, Varaždin je izbio na čelo tablice Premijer lige. Sesvete su dobro otvorile i pogocima Nikole Mirosavljevića i Marka Mihaljevića poveli s 3:1 nakon tri minute igre. Varaždinci su na to odgovorili s četiri uzastopna pogotka i deficit od dva pogotka pretvorili u vodstvo. Sesvete im nisu dale da se više odvoje i stalno su im “puhale za vratom”, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći. Marko Šehić je u 23. minuti postigao gol za 11:10, a kasnije će se pokazati da je to najmanja razlika koju će Sesvete imati u susretu. Do kraja poluvremena Varaždin se odvojio na +4 (16:12) i stvorio dobru podlogu za drugo poluvrijeme.

U nastavku gosti iz Sesveta više nisu uspjeli pratiti visok tempo rukometaša Varaždina koji su iz minute u minutu povećavali svoju prednost. Već nakon sedam minute igre u drugom poluvremenu Bruno Vili Zobec zabija za visokih +8 Varaždina (21:13). Deset minuta kasnije prednost Varaždina je postala dvoznamenkasta (29:19) pa su već 13 minuta prije kraja riješili pitanje pobjednika. Sjajno je za Varaždin branio Matija Špikić koji je skupio 16 obrana. Najbolji strijelci s po šest pogodaka bili su Tomislav Špruk, Ante Marić i Zobec. Kod Sesveta je također šest zabio Lovro Šprem.

Nakon ove utakmice na tablici se ništa itno nije promijenilo za Sesvećane, i dalje su na 8. mjestu ispred Metalca i Zameta.  U slijedećem kolu u Sesvetama naši rukometaši dočekuju upravo Metalac iz Siska koji je deveti na tablici. Bit će to uzbudljiv derbi začelja.