Jelkovec, Waterloo Francuza: Sesvete pobijedile moćni Fenix Toulouse

Autor: Borko Samec
Objavljeno: 12.11.2025. 12:18:31
Jelkovec, Waterloo Francuza: Sesvete pobijedile moćni Fenix Toulouse

Foto: Petar Rimac

U 3. kolu EHF Europske lige skupine F u Jelkovcu MRK Sesvete Triglav osiguranje - Fenix Toulouse  32:31 (18:15).




Francuzi još uvijek bolno pamte vojvodu od  Wellingtona i poraz kod Waterlooa, a od sada će Tulužani pamtiti Igora Vorija i njegovu vojsku s terena, rukometaše Sesveta koji su maestralnom izvedbom sinoć u sportskoj dvorani Jelkovec nanijeli Francuzima poraz kojem se oni nisu nadali.


Prvo poluvrijeme fantastično. Nakon početnog vodstva gostiju sredinom poluvremena sesvetski rukometaši uviđaju da se mogu nadmetati s gostima, podižu tempo i preciznost, te jačaju obranu što za posljedicu ima prelazak u vodstvo i na poluvrijeme se otišlo s +3 za Sesvete, 18:15.


U drugom poluvremenu ubacuju u još višu brzinu, ne dozvoljavajući protivnicima da im se približe, pa dolaze do razlike od 4, u pojedinim trenucima čak i pet pogodaka viška. Takva igra visokog intenziteta očito uzima danak, potrošnja je velika, gubi se snaga i vrlo iskusni protivnici polako smanjuju razliku i četiri minute prije kraja stižu do izjednačenja. No, to je jedino što su uspjeli, nisu više prešli u vodstvo. U posljednjim sekundama utakmice pri rezultatu 31:31 puca Matej Svržnjak, brani protivnički vratar, no lopta dolazi na krilo do Maksimilijana Molca koji skače, ali biva nedopušteno ometen i to je sedmerac. Vrijeme je isteklo, ali penal se izvodi, navijači na punim tribinama stoje, loptu uzima kao led hladan Ivan Dumenčić i zabija svoje peti pogodak na utakmici, ujedno i pobjednički.


Počelo je veliko slavlje svih u dvorani (osim Francuza). Nakon remija s Krstianstadtom ovo je sad prva pobjeda Sesveta nakon tri kola nove europske epizode. 


Najefikasniji u redovima Sesveta bio je Zlatko Raužan, dok je Filip Perić na golu imao 11 obrana od kojih dva sedmerca.


Sesvete: Filip Perić (11), Nikola Kahlina; Patrik Hršak, Ivan Dumenčić 5 (4), Josip Tomić 3, Filip Turčić 1, Zlatko Raužan 6, Tonči IVanišević 5, Petar Lulić 2, Nikola Finek 5, Mihael Udovičić, Maksimilijan MOlc 2, Leon Pavičić, Matej Svržnjak 2, Tin Baković 1, Josip Topić

Trener: Igor Vori



Vezane vijesti
Ažurirano: 7.12.2025. 11:15:46

Create Account