Rukometašice Sesveta osvojile prve bodove protiv ŽARK-a Split

Objavljeno: 1.10.2023. 11:01:08

U 4. kolu 1. Hrvatske rukometne lige rukometašice Sesveta uzele su prve bodove na domaćem terenu protiv ŽARK-a Split 34:28 (16:14).

Sesvete su stigle do prvih bodova protiv ŽARK-a Split koji se nakon velike tragedije i pogibije njihove mlade prvotimke, uključio u natjecanje. U Sesvete su došle samo s jednom vratarkom i deset igračica u polju. Domaće rukometašice izvrsno su otvorile susret i povele s tri razlike međutim, Splićanke su se približile na minus jedan  i nastavile  s odličnom igrom pa su u 13. minuti povele 10:11. Do predaha ipak, nisu uspjele sačuvati vodstvo pa su Sesvećanke na poluvremenu imale 16:14.

Veliku borbu vidjeli smo i u nastavku. Malo su vodile gošće, malo domaće.

Pobjednik je odlučen u posljednjih deset minuta. Naime, Sesvete su kod rezultata 23:23, uspjele postići tri za redom i čini se, definitivno slomile otpor borbenih gošći. Završilo je 34:28. Lucija Krezo s osam i Nika Gavrilović sa sedam pogodaka bile su najbolje u pobjedničkoj ekipi.

Sesvete: Veronika Mamić 4, Lea Krznar 6; Lucija Rezo, Tina Wurth 3, Magali Lujić 5(1), Nika Peričić 2, Petra Krezo 1, Magdalena Janković Miloš 2, Lucija Krezo 8, Nika Gavrilović 7(1), Anamaria Puđa, Lara Zovko 1, Ana-Marija Bikić 1, Lana Jurina 4(2)

Trener: Nikola Škorić

Ažurirano: 22.4.2024. 9:06:51