Sesvećanke na krilima Mie Tupek očerupale Koku

Objavljeno: 20.2.2022. 11:44:40

Rukometašice Sesveta ostvarile u subotu navečer važnu pobjedu protiv Koke, Sesvete - Koka 33:27 (16:15).

Vrlo neizvjestan susret gotovo do pred sam kraj odigran je u subotu navečer u gimnazijskoj sportskoj dvorani između Sesveta Agroproteinke i Koke i Varaždina.

U prvom poluvremenu vrlo neizvjesno igralo se gol za gol, a domaće s ipak otišle na odmor s pogotkom prednosti.

Na početku drugog poluvremena gošće su izjednačile, pa potom i povele, međutim, to im je bilo zadnje vodstvo. Sesvećanke su zaigrale čvršće u obrani, te konstantno imale dva - tri gola prednosti, no Varaždinke su stalno prijetile. A onda desetak minuta prije kraja domaće rade seriju 4:0 od kojih tri pogotka Mie Tupek, i bježe na šest razlike, te gošće više nisu imale snage ništa značajnije učiniti.

Sesvećanke je predvodila sjajna Mia Tupek s čak 11 pogodaka, šest je pridodala Lana Jurina. Ovom pobjedom ostvareni su važni bodovi za, nadajmo se konačan bijeg s dna poretka, te siguran ostanak u najjačoj hrvatskoj ženskoj rukometnoj ligi.

RK Sesvete Agroproteinka: Lea Zetović (6), Lea Beličev (1); Magali Lujić 2, Mia Tupek 11 (5), Mihaela Bešen 4, Ana Grlić, Magdalena Janković Miloš 1, Lucija Cvitanović 5, Lucija Krezo, Mia Brkić 3, Nika Gavrilović 1, Dorotea Ćoraš, Sara Jukić, Lana Jurina 6 (3) i Katja Hunjadi

Trener: Davor Rokavec

Ažurirano: 17.3.2024. 11:33:29