Sesvećanke pobijedile Zrinski

Objavljeno: 25.2.2018. 10:53:13

U 16. kolu 1. HRL u Sesvetama, Sesvete Agroproteinka – Zrinski 18:17 (11:10)

Rukometašice Sesveta stigle su do sedme ovosezonske pobjede i to protiv Zrinskog. U početnom dijelu utakmice Sesvete su odlično igrale i do 11. minute imale +4 (5:1). Zrinski nije ništa htio prepustiti slučaju, prebacio je u višu brzinu te uz pomoć Anje Žvorc na golu krenuo u nadoknađivanje zaostatka. Do 20. minute je Zrinski stigao na minus jedan (7:8), a ta se razlika zadržala i do isteka 30. minute. U nastavku, s dobrim izdanjem na golu nastavila je Žvorc, iako treba pomenuti i Luciju Bešen kod Sesveta, pa je broj golova u nastavku bio vrlo mali. Do izjednačenja Zrinski dolazi u 40. minuti (12:12) i tada je počela igra gol za gol koja se zadržala sve do posljednjeg sučeva zvižduka. U samoj završnici spretnije su bile djevojke iz Sesveta koje su tako upisale minimalno slavlje (18:17).

Sedam pogodaka dodala je Iva Galetić u slavlju Sesveta, pet ih je upisala Dora Lukić, a Lucija Bešen imala je 13 obrana. Kod Zrinskog se istaknula Ana-Maria Gavrić s devet golova, dok je Anja Žvorc skinula 15 protivničkih lopti.

Nakon ove pobjede Sesvete su sedme na bod iza Splita i Zameta.

U narednom kolu, 3. ožujka Sesvete igra u gostima u Pitomači kod istoimene ekipe, jedanaeste na tablici.