Sesvećanke teško porazile svoje protivnice iz Trogira

Objavljeno: 14.11.2021. 11:18:40

U 10. kolu 1. HRL-a za žene u subotu u gimnazijskoj sportskoj dvorani RK Sesvete Agroproteinka - RK Trogir 58 35:23 (15:11).

Težak poraz nanijele su rukometašice Sesveta svojim protivnicama iz Trogira.  Samo je prvih desetak minuta bilo manje-više izjednačeno, točnije 5:5.Nakon toga do 22. minute, domaće rade seriju 8:2, i odlaze na velikih 13:7. Ipak, na poluvremenu je bilo za Trogir, još uvijek prihvatljivih 15:11.

U drugom dijelu Sesvećanke su još odlučnije i stoga nije čudno da su uskoro imale i deset pogodaka razlike. Do najveće prednosti od 13 pogodaka došle su pak, sedam minuta prije kraja.

Sjajna Mia Tupek postigla je deset pogodaka uz samo jedan promašaj, a izvrsna je bila i Sara Jukić sa 6 od 6.

Ovom pobjedom Sesvećanke malo lakše dišu jer su se bodovno izdigle s dna poretka, te su sad na 10. mjestu.

U narednom kolu rukometašice Sesveta igraju u susjedstvu, u Dugom Selu koje je izgubilo od Trešnjevke i dočekuje Sesvete na osmom mjestu. Utakmica se igra u subotu, 20. studenog.

Veronika Mamić (1), Lea Zetović (5), Lea Beličev (5); Katja Marić, Magali Lujić 4 (1), Mia Tupek 10 (1), Mihela Bešen 5, Magdalena Janković Miloš ), Lucija Cvitanović(), Lucija Krezo, Mia Brkić 2, Nika Gavrilović 1, Nera Gunjević 1, Sara Jukić 6 i Lana Jurina 1

Trener: Davor Rokavec

Ažurirano: 22.4.2024. 9:06:51