Sesvećanke tijesno izgubile u Pitomači

Objavljeno: 4.3.2018. 11:43:26

U 17. kolu 1. HRL za žene sinoć u su u Pitomači rukometašice Sesveta tijesno izgubile od domaćih. ŽRK Pitomača – RK Sesvete Agroproteinka 22:21 (13:12).

Nove bodove osvojile su rukometašice Pitomače protiv favoriziranih Sesvećanki. U vrlo neizvjesnom i izjednačenom susretu Nina Ferić i Katarina Šandor donijele su domaćoj ekipi šestu pobjedu u sezoni. Dobro su i otvorile igračice Pitomače s 2:0 na krilima Terezije Ćurić. Kasnije su povećale svoju prednost na+3 (5:2, 6:3), ali Nikolina Žderić poravnala je za Sesvete u 16. minuti (6:6).

Od tada pa sve do 41. minute igralo se gol za gol, a u toj 41. minuti Maja Kožnjak ponovo dovodi Pitomaču na +2 (17:15). No, Sesvećanke serijom od četiri pogotka dolaze u vodstvo u 51. minuti, ali bilo je kratkog vijeka. Pitomača zabija tri za redom i rješava pitanje pobjednika. Ćurić je bila najbolji strijelac s devet pogodaka, 15 obrana zabilježila je Melita Jug. Kod Sesveta se sa 17 obrana istaknula Lucija Bešen, a pet pogodaka zabila je Lucija Peraica.

Ovim porazom Sesvećanke su pale na osmo mjesto na tablici.

U narednom kolu u Sesvetama dočekuju četvrtoplasirani Bjelovar.