U pravoj drami drugog poluvremena Sesvećanke pobijedile Dugo Selo i ostvarile važne bodove

Objavljeno: 16.4.2023. 12:02:47

U 21. kolu 1. HRL-a za žene RK Sesvete Agroproteinka - RK Dugo Selo 29:26 (11:14).

Rukometašice Sesveta Agroproteinke upisale su i četvrtu pobjedu u nizu i pobjegle iz opasne zone. Ovi bodovi posebno su vrijedni jer su ostvareni protiv sastava iz vrha.

U prvom poluvremenu, gošće su sve držale pod kontrolom. Domaće su tek na trenutak uhvatile priključak, došle na minus jedan, no to je bilo sve, jer su Dugoselke  odigrale dobru završnicu tog poluvremena i na predahu bile na tri pogotka prednosti(11:14).

No, dramatično je bilo u nastavku. Sesvete su u jednom trenutku stigle do minimalne prednosti, nakon niza od 5:1, ali gošće su brzo sredile svoje redove i ponovno povele (19:20). I tako se igralo pogodak za pogodak sve do 53. minute. Tada domaći sastav ponovno radi veliku seriju od čak 7:2 i na kraju slavi 29:26.

Najefikasnija igračica domaće ekipe bila je Lana Jurina s 9 pogodaka, a statistički (a i ne samo statistički) najkorisnija igračica bila je Nika Gavrilović koja je uz 5 pogodaka podijelila čak 7 asistencija i izborila 2 sedmerca. Izvrsna je na golu ponovo bila Veronika Mamić s 13 obrana.

Sesvete:  Veronika Mamić (13), Lucija Rezo, Lea Zetović; Tina Wutrh, Magali Lujić 3, Mihaela Bešen 1, Petra Krezo, Magdalena Janković Miloš 1, Lucija Krezo 6, Nika Gavrilović 5, Anamaria Puđa, Lara Zovko 2, Ana-Marija Bikić 1, Sara Jukić, Lana Jurina 9(4), Katja Hunjadi 1(1)

Trener: Nikola Škorić

Ažurirano: 17.3.2024. 11:33:29