Velika pobjeda Sesvećanki u Splitu

Objavljeno: 7.11.2021. 11:11:10

U 9. kolu 1. HRL-a rukometašice Sesveta Agroproteinke pobijedile su usrid Splita domaću ekipu iz gornjeg dijela poretka 23:31 (10:13).

Nakon niza od četiri poraza zaredom, Sesvete su u Splitu konačno uspjele osvojiti oba boda i barem malo se odvojiti od najugroženijih sastava na začelju. Split je vrlo jaka ekipa iz gornjeg dijela poretka, držala je četvrto mjesto, a ovo  im je prvi domaći poraz.

Uvodnih 15-tak minuta bilo je izjednačeno. Onda gošće uspijevaju povezati četiri pogotka zaredom i prvi put stvoriti osjetniju razliku (5:9). Pozitivu su uspjele održati do predaha s rezultatom 10:13.

Ni u nastavku domaće ne uspijevaju držati korak sa sinoć vrlo raspoloženim rukometašicama Sesveta. Stalno su bile tri do četiri pogotka u plusu. Kad su sredinom drugog dijela napravile novu seriju od 0:4 i otišle na šest razlike, sve je zapravo bilo riješeno.

Najviše pogodaka za Sesvete upisale su Mia Tupek i Lucija Cvitanović po osam, te Lana Jurina 7.

U narednom kolu u subotu, 13. studenog Sesvete u gimnazijskoj dvorani dočekuju Trogir, ekipu sa začelja.

Sesvete: Veronika Mamić,  Lea Zetović (7), Lea Beličev (1); Magali Lujić 4, Mia Tupek 8, Mihaela Bešen 1, Ana Grlić,  Magdalena Janković Miloš,  Lucija Cvitanović 8, Lucija Krezo,  Mia Brkić 2, Nika Gavrilović 1, Nera Gunjević, Dorotea Ćoraš, Sara Jukić i Lana Jurina 7 (3)

Trener: Davor Rokavec

Ažurirano: 22.4.2024. 9:06:51