Velika pobjeda Sesveta u osmini finala EHF kupa kod talijanskog Junior Fasana

Objavljeno: 13.2.2023. 9:13:57

Rukometaši Sesveta pobijedili su u prvoj utakmici osmine finala EHF  kupa  u gostima  Junior Fasano sa 35:34 (16:16).

Nakon dosadašnji četiri europskih pobjeda, Sesvete su u prvoj utakmici osmine finala EHF kupa u talijanskom gradu Fasano pobijedili momčad Junior Fasana s 35:34 (16:16).

Početak susreta nije dobar za goste. U prvih nekoliko minuta domaćini su poveli s čak 6:1, ali trener Ivandija uspijeva usmjeriti dečke prema očekivanom tempu i Sesvete uskoro izjednačuju, a potom serijom od 4:0 izjednačuju na kraju prvog poluvremena. Na odmor se odlazi sa 16:16.

Početkom drugog pouvremena naši rukometaši započinju furiozno i sad oni rade niz8:2, te bježe na 24:18.  Ipak u završnici kao da ponestaje snage, polako posustaju što domaći koriste, te ih stižu i izjednačuju na 34:34. Trener Ivandija zove minutu odmora što je pravi potez, njegovi dečki preko raspoloženog Gavrića postižu vodeći pogodak, a domaćini do kraja ne uspijevaju izjednačiti i počinje slavlje.

Najefikasniji u redovima Sesveta bili su Patrik Hršak s 10,  i Davor Gavrić 7 pogodaka.

Uzvratni susret igra se sljedeće nedjelje 19.02.2023., u 19.00 sati u Jelkovcu.

Sesvete: Filip Perić, Stipe Purić (5); Aleksandar Čaprić, Darko Krndelj, Nikola Jelovčić, Zlatko Raužan 5, Ivan Dumenčić 6 (2), Filip Turčić 5, Patrik Hršak 10, Mislav Šuker, Mario Zakić 1, Davor Gavrić 7, David Štrković, Nikola Finek i Leon Lukačec 4