Značajna pobjeda: Sesvećanke porazile Trešnjevku, čak 16 pogodaka Mie Tupek

Objavljeno: 13.3.2022. 11:00:02

U 17. kolu 1. HRL-a za žene Sesvete porazile Trešnjevku sa 35:27 (13:14).

Bila je to utakmica s velikim ulogom, jer obje ekipe tražile su bodove koje im mnogo znače za opstanak u ligi, a uzele su ih domaće, pa sada lakše dišu.  Veći dio utakmice ipak nije bio tako lagan kako to sugerira konačan rezultat.

Sesvete su veći dio utakmice vodile veliku borbu s gošćama, uglavnom je razlika bila pogodak ili dva, dvadesetak minuta vodio je domaći sastav, no Trešnjevčanke su stalno bile tu, na pogodak ili dva zaostatka. Na kraju su bolje odigrale posljednjih deset minuta i na predah odnijele pogodak prednosti 13:14.

Domaće se bude u nastavku. Nizom od četiri pogotka u 36. minuti odlaze na 18:15 što se kasnije pokazalo ključnim. Iako Trešnjevkin zaostatak nije bio osobito veliki sve do ulaska u posljednjih deset minuta, kada sesvetske rukometašice predvođene fantastičnom Miom Tupek rade veću prednost što protivnice više nisu mogle pratiti.

Doista briljantna Mia Tupek na utakmici je postigla nevjerojatnih 16 pogodaka, gotovo polovicu svih sesvetskih. Treba spomenuti i vratarku Leu Beličev s 11 obrana.

Ovim bodovima Sesvete su, čini se, izašle iz opasne zone i mogu lakše u nastavak sezone, neopterećene problemima dna poretka, nego ulaze u ugodnu sredinu poretka.

Sesvete: Lea Zetović, Lea Beličev 11); Magali Lujić, Mia Tupek 16 (5), Mihaela Bešen 3, Ana Grlić, Magdalena Janković Miloš, Lucija Cvitanović 1, Lucija Krezo 2, Mia Brkić 6, Nika Gavrilović 2, Nera Gunjević, Dorotea Ćoraš, Sara Jukić, Lana Jurina 5 (1) i Katja Hunjadi

Trener: Davor Rokavec