Rukomet: Prvi bod Sesveta u Premijer ligi

Objavljeno: 1.10.2017. 21:20:22

MRK Sesvete je u nedjelju ugostio Spačvu iz Vinkovaca. Rezultat neodlučen 25:25.

Prva domaća utakmica sesvetskih rukometaša završila je podijelom bodova. Spačva je bolje odigrala prvo poluvrijeme te u jednom trenutku imala +5, ali nakon toga domaći dižu razinu igre u obrani. Na odmor se odlazi rezultatim 13:15 za goste.

Nastavak donosi dobru igru domaćina te 5-0 serijom preuzimaju vodstvo i na semaforu je u 36. minuti 18:15. Do kraja utakmice prednost od jednog ili dva pogotka izmjenjuje se između momčadi. U zadnjih pet minuta Sesvete su ušle s prednošću od dva gola, međutim, do kraja susreta nisu postigli više niti jedan, dok je Spačva u zadnjoj minuti postigla pogodak za izjednačenje da bi po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu stajalo 25:25.

Najefikasniji su u domaćoj ekipi bili Lovro Šprem i Darko Krndelj sa šest pogodaka, a kod gostiju je isto toliko postigao Marko Nađ. Na vratima Sesveta Vladimir Gošić i Matej Mudrinjak zajedno su sakupili devet obrana, dok su vratari Spačve D. Stojanović-Ereš-T.Stojanović ukupno zaustavili 11 lopti.

U slijedećem kolu Sesvete odlazi idući vikend na gostovanje u Karlovac.