KK Sesvete uništio Samobor

Objavljeno: 3.4.2017. 16:52:09

Piše: Ivica Granić, KK Sesvete

U 26. kolu A2 lige centar sesvetski košarkaški ugostili su samoborske Risove i pobijedili 103 : 79

Sesvete su nastupile oslabljene neigranjem startnog centra Mirka Semrena, dok su gosti doputovali bez svog ponajboljeg igrača Lovre Mandalinića, koji se priključio tek krajem druge četvrtine. Obzirom na kretanje rezultata, za goste bi možda bilo bolje da nije niti došao. Na kraju uvjerljivo i zasluženo slavlje Sesveta, 103-79!

Utakmicu bolje otvaraju gosti i u nekoliko navrata imaju prednost od 7 poena. Sesvete ipak krajem prve četvrtine zbijaju redove i rade seriju 15-3 za odlazak na odmor s vodstvom 27-22. Najraspoloženiji je bio Nikola Raguž s 11 poena u prvih 10 minuta.

Druga četvrtina prolazi u izjednačenoj igri, Sesvete bježe na plus 9, Samoborci se vraćaju na minus 3 i na odmor se odlazi s vodstvom Sesveta od 5 poena, 47-42.

Treća dionica donosi prednost Sesveta od 10-ak poena, pred zadnju četvrtinu 71-59. Završni period igre donosi potpunu dominaciju Sesveta, a utakmica je prelomljena serijom 11-0, od 73-54 do 86-64. Povratka za goste više nije bilo i ostatak utakmice prolazi gotovo u revijalnom tonu. Prednost raste do maksimalnih 30 poena, na kraju 24 i izjednačena najuvjerljivija pobjeda sezone i uopće u A-2 ligi (86-62 kod Fortune). Najefikasniji je bio Philip Babić s 25 poena, Raguž je dodao 23+8, Dario Papak 21+9, a istaknimo sjajno drugo poluvrijeme Antonija Mišića s 18 poena (trica 4/4, dvica 3/4). Kod gostiju daleko najbolji Jakša Milatić s 34 koša.

Nakon ove pobjede Sesvete su pete na tablici trećeg kruga sa skorom 14-12. Sljedeći vikend odmaramo, zatim slijedi Uskrs, a ligu nastavljamo 21.04. gostovanjem kod Zapada. Obzirom na formu, možemo žaliti što nam slijedi pauza.

Prije pauze, pozivamo sve prijatelje našeg kluba i košarke na prijateljsku utakmicu protiv momčadi Humanih zvijezda, u utorak 04.04. u 21 sat u dvorani gimnazije! Dođite i zabavite se uz naše mlade snage i mnoge poznate ličnosti iz svijeta sporta, glazbe i medija!

KK Sesvete 103 - KK Samobor 79 (27-22, 20-20, 24-17, 32-20)