Veliki trijumf Svetaca u Dubravi

Objavljeno: 27.3.2017. 14:18:53

Piše: Ivica Granić

U 25. kolu A-2 lige Centar košarkaši Sesveta upisali su 4. pobjedu u nizu, 13. ukupno u sezoni i prvu u povijesti kluba u gostima kod susjeda iz Dubrave! KK Dubrava 68 - KK Sesvete 73.

Sesvećani su na najbliže gostovanje u ligi doputovali bez suspendiranog trenera Tomislava Vouka, koji je utakmicu promatrao s tribina u društvu brojnih sesvetskih navijača. Domaći košarkaši bolje otvaraju utakmicu i rade prednost od 7-8 poena, a sredinom druge četvrtine imaju čak 15 razlike, 31-16. Nakon toga Sesvećani počinju igrati kvalitetniju obranu i kontrolirati skok, što je urodilo plodom i serijom 17-2 gosti dolaze do izjednačenja 33-33. Poluvrijeme završava vodstvom domaćina 37-36.

U trećoj četvrtini Sesvete preuzimaju kontrolu utakmice i lagano vodstvo, te se na odmor prije zadnje četvrtine odlazi s rezultatom 49-53. U zadnjoj dionici prava drama, igralo se koš na koš, a presudni trenutak bila je trica Philipa Babića za 64-66. Nakon toga Babić krade loptu, realizira kontru i Sesvete mirno privode utakmicu kraju! Na kraju potpuno zaslužena pobjeda i veliko slavlje. Najefikasniji je bio Nikola Raguž s 21 košem i 7 skokova, Dario Papak dodao je 13+10.

Čestitke igračima, stručnom stožeru i naravno hvala vjernoj publici! Iduća utakmica je doma protiv Samobora, u subotu 01.04. u 19.30.

KK Dubrava 68 - KK Sesvete 73 (23-10, 14-26, 12-17, 19-20)