Prva HNL - Rijeka ponovo na četiri boda prednosti

Autor: Marina Mađerić
Objavljeno: 19.3.2017. 20:23:09

U posljednjem susretu 25. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici pobijedila Slaven Belupo 3-2 i ponovo ima četiri boda više od Dinama.

Bila je to sjajna utakmica s mnogo preokreta i pet golova, te gredom u sudačkoj nadoknadi koja je mogla u potpunosti zakomplicirati završnicu prvenstva.

Gosti su vodili 1-0, potom izjednačili na 2-2, Rijeka je tri minute prije kraja susreta sjajnim pogotkom Marka Vešovića stigla do vodstva 3-2, a Josip Tadić umalo izjednačio u 90. minuti pogodivši vratnicu.

Slaven očito ne leži riječkoj momčadi. Prošle sezone Rijeka nije uspjela dobiti niti jednu međusobnu ligašku utakmicu. Četiri puta su igrali i četiri puta remizirali, a ovo je bila tek druga pobjeda Rijeke u zadnjih 10 ligaških ogleda.

Gosti su poveli u 14. minuti golom Josipa Tadića nakon asistencije Danca Sorena Christensena, no Rijeka se uspjela vratiti. U 34. minuti je udarcem glavom uspio izjednačiti Franko Andrijašević nakon sjajnog driblinga i ubačaja Leonarda Žute.

Do preokreta je došlo u 51. minuti. Josip Mišić je ubacio, a Aleksandar Jovičić nespretno reagirao i zatresao vlastitu mrežu. Međutim, slavlje Armade nije dugo trajalo. Gosti su u 72. minuti izjednačili nakon ubačaja iz kornera, a strijelac je bio Brazilac Heber. Ipak, pobjedu domaćinu donio je Vešović sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora malo iskosa u 87. minuti. U posljednjim trenucima susreta gosti iz Koprivnice mogli su još jednom šokirati Rijeku, no Tadićev udarac je završio u vratnici.

Za momčad iz Koprivnice bio je to četvrti poraz u zadnjih pet kola uz samo jedan osvojeni bod

Rijeka vodi na ljestvici sa 65 bodova, drugi je Dinamo sa četiri boda manje, dok je treći Osijek sa 47 bodova. Hajduk je četvrti sa 43 boda, a Slaven Belupo je ostao peti sa 28 bodova. Na začelju je Cibalija s devet bodova.