LP: Rijeka - Olympiacos 0-1

Objavljeno: 22.8.2017. 23:28:24

Nogometaši Rijeke nisu se uspjeli plasirati u Ligu prvaka nakon što su u uzvratnom susret završne runde kvalifikacija na Rujevici izgubili od Olympiacosa 0-1 i tako upisali i drugi poraz nakon 1-2 iz prve utakmice.

Pogodak odluke zabio je Marko Marin u 25. minuti utakmice.

Rijeka je tijekom utakmice imala nekoliko lijepih prilika, a najbolje su promašili Gordon u 22. minuti kada je glavom s pet metara pucao pored gola, te Matei koji je u 79. minuti izašao sam ispred vratara Olympiacosa i odlučio ga matirati lobom, ali je promašio cijeli gol.

Rijeci je ovo bilo drugo sudjelovanje u kvalifikacijama Lige prvaka. U prvom pokušaju u sezoni 1999/2000. Rijeka je nastupila u 2. pretkolu i izgubila obje utakmice od beogradskog Partizana (0-3, 1-3). Ovoga puta Riječani su do gurali do završne runde kvalifikacija nakon što su izbacili velški The New Saints, te austrijski RB Salzburg. Nažalost, preko grčkog prvaka nije išlo.

Rijeka će nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, dok se grčki prvak plasirao u elitno natjecanje 'Starog kontinenta.

Ždrijeb skupine Lige prvaka je u četvrtak u 18:00 sati u Grimaldi Forumu u Monacu, dok je ždrijeb skupina Europske lige dan kasnije u 13.00 sati.