EP gimnastika: Seligman četvrti, zlato za Beljavskija

Autor: Marina Mađerić
Objavljeno: 22.4.2017. 19:27:43

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman osvojio je četvrto mjesto na Europskom gimnastičkom prvenstvu u finalu na konju s hvataljkama, a novim je europskim prvakom postao Rus David Beljavskij.

Osječanin je za svoju vježbu dobio ukupnu ocjenu 14,766 što nije bilo dostatno za odličje. U odnosu na kvalifikacije startna ocjena mu je bila bolja za dvije desetinke (5,900), a za izvedbu je dobio 8,866. Bez mjesta na postolju ostao je za sitnih 67 tisućinki boda koliko je bolji bio rezultat Armenca Harutjuna Merdinjana koji je branio naslov s prošlog Europskog prvenstva.

Rus David Beljavskij imao je najbolji nastup te slavio s ukupnom ocjenom 15,100. Drugo mjesto osvojio je bivši olimpijski pobjednik te višestruki europski i svjetski prvak Mađar Krisztian Berki.

Europsko prvenstvo u Cluj-Napoci završava u nedjelju kada će u finalu na preči nastupiti hrvatski gimnastičar Anton Kovačević.