Agrodalm bolji od Sesvećana

Objavljeno: 27.2.2017. 16:40:32

U 21. kolu KK Sesvete su gostovale kod KK Agrodalma, na Zagrebačkom velesajmu. Agrodalm je u prvom dijelu prvenstva nanio Sesvetama katastrofalan poraz i ovo je bila prilika za revanš. Unatoč dobrom nastupu, Sesvećani su u napetom finišu ipak praženi 85-80.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i imao prednost od 7 poena, no do kraja prve četvrtine gosti love priključak i dobivaju tu dionicu igre 16-18. U nastavku se momčadi izmjenjuju u vodstvu i na veliki odmor odlazi se prednošću Sesveta 37-40.

Sjajno je igrao Dean Popović s 18 poena i 4 pogođene trice! U trećoj četvrtini nastavlja se s izmjenama vodstva, Sesvete odlaze na plus 7, ali domaćin se vraća i ulazi se u napetu završnicu. Sesvete imaju plus 5 4.25 minuta prije kraja, ali nekoliko pogrešaka u napadu i promašena slobodna bacanja vraćaju domaćina u igru. Na kraju je odlučivala jedna lopta, trica Darija Papka za produžetak iscurila je iz obruča i domaćin upisuje sretnu i spretnu pobjedu. Bez obzira na poraz, bila je ovo dobra predstava ozljedama i bolestima desetkovanih Saintsa.

Najefikasniji je bio Dean Popović s 30 poena (trica 7/11), Dario Papak dodao je 19 uz 15 skokova. Nakon ovog kola, Agdrodalm je na omjeru 12-9, a Sesvete na 9-12. U idućem kolu, Sesvećani dočekuju KK Rudeš. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 05.03. u 15.30 sati.