KK Sesvete na domaćem terenu pobijedio Bosco

Objavljeno: 20.3.2017. 15:01:07

Piše: Ivica Granić predsjednik KK Sesvete

U 24. kolu A-2 lige Centar, košarkaši Sesveta upisali su 12. pobjedu slavljem protiv KK Bosca 80-72!

Od početka je to bila tvrda, izjednačena i nervozna utakmica. Već u 6. minuti domaći trener Tomislav Vouk burno reagira na jednu spornu sudačku odluku i dobiva isključenje. Utakmicu dalje vodi kapetan Dario Papak u ulozi trenera/igrača. Ta situacija kao da je probudila inat u sesvetskim košarkašima, koji odličnom obranom kompenziraju lošiju šutersku večer.
Na odmor se odlazi vodstvom Sesveta 34-33.

U nastavku i dalje gledamo sličnu utakmicu, tvrdu u kojoj se za svaki koš trebalo dobro pomučiti. Treća dionica završava rezultatom 17-17 i ulazi se u dramatičnu završnicu. Ipak, karakter Svetaca potpomognutih bučnim tribinama presuđuje, domaći košarkaši rade seriju 9-0 za prednost 72-63 i povratka za goste više nije bilo! Na kraju je utakmica mirno privedena kraju i upisana je vrijedna pobjeda!

Utakmica koja možda nije bila lijepa za oko niti posebno kvalitetna, ali puna borbenosti i na kraju potpuno zaslužena pobjeda Svetaca! Gostima nije pomogla visinska nadmoć i prevaga u skoku (32-58!), presudile su izgubljene/ukradene lopte i više mirnoće u presudnim trenucima! Najefikasniji su bili Dario Papak s 21 i Nikola Raguž s 20 koševa, no ovo je prije svega momčadska pobjeda! Čestitke igračima, trenerima i hvala vjernoj publici!

KK Sesvete - KK Bosco 80-72 (17-21, 17-12, 17-17, 29-22)