KK Sesvete ostvario 8. uzastopnu pobjedu

Autor: Marina Mađerić
Objavljeno: 9.5.2017. 16:46:22

U 30., pretposljednjem kolu A-2 Lige Centar, košarkaši Sesveta gostovali su u Lučkom kod KK Zapruđa. Sveci su nastavili sjajan niz, rezultatom 70-85 upisali 8. uzastopnu pobjedu i zadržali stopostotan učinak u trećem krugu prvenstva!

Od samog početka Sesvete su kontrolirale utakmicu, prije svega odličnom obranom i koševima iz kontranapada. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 34-47, a briljirao je Nikola Raguž. Napomenimo da je u 17. minuti ozlijeđen najbolji igrač i strijelac Sesveta Dario Papak i više nije ulazio u igru.

U trećoj četvrtini rapsodija Svetaca i prednost raste do 32 poena! Uslijedilo je opuštanje i do kraja domaćini uljepšavaju dojam na pristojnih minus 15. Sesvećane je predvodio Nikola Raguž s 31 košem (šut za 2 12/12) i 9 skokova! Svi igrači koji su zaigrali upisali su se u listu strijlaca. Čestitke treneru i igračima na još jednoj sjajnoj partiji!

KK Zapruđe 70 - KK Sesvete 85 (17-23, 17-24, 13-21, 23-17)

Zapruđe

Filip Stanić 21, Dominik Herendić 14, Dario Livajić 8, Hrvoje Gašparac 7, Hrvoje Kravos 7, Dario Čorko 5, Filip Radulović 3, Dominik Joksimović 3, Mislav Buljan 2, Luka Blažević 0, Domagoj Jelović 0

Sesvete

Nikola Raguž 31, Marijan Vlašić 14, Philip Babić 9, Mirko Semren 6, Dario Papak 6, Martin Juršić 5, Dean Popović 5, Luka Dušak 4, Karlo Findri 3, Filip Vulić 2, Antonio Pudić 0

Napomenimo da su Sesvete zadnji poraz upisale davnog 25.02. od Agrodalma! Nakon ove pobjede, Sveci su na omjeru 18-12 i osigurali su najmanje treće mjesto, a moguće je i drugo. U zadnjem kolu dočekuju lidera Agrodalm, dok drugoplasirani Bosco već danas gostuje u Samoboru. Nakon te utakmice mnoge će stvari biti jasnije - u slučaju pobjede Bosca Agrodalm mora dobiti Sesvete za potvrdu prvog mjesta, a u slučaju slavlja Samoboraca Agrodalm je sigurno prvi a Sesvete mogu biti druge!

Vjerujemo da su pobjednički niz Svetaca i rasplet vrha tablice dovoljan motiv Sesvećanima da napune dvoranu u zadnjem kolu! Utakmica se igra u subotu u 17.30 u dvorani gimnazije. Podržimo naše dečke i čestitajmo im na sjajnoj sezoni!

(tekst: Ivica Granić)

Ažurirano: 18.9.2022. 11:51:25