KK Sesvete pobijedile Rudeš

Objavljeno: 6.3.2017. 20:00:11

U 22. kolu A-2 lige Centar košarkaši Sesveta ugostili su Rudeš. Gosti su već osigurali plasman u jedinstvenu A-1 ligu, a domaćini ostanak, tako da utakmica osim prestiža nije imala natjecateljski značaj. U lijepoj košarkaškoj predstavi Sesvete su slavile 83-72.

Gosti su otvorili utakmicu vodstvom 0-5, no Sesvećani ubrzo hvataju konce igre i preuzimaju vodstvo. Do kraja prve četvrtine igra se "u egalu" i ista završava vodstvom gostiju 20-21. U drugoj četvrtini sjajno izdanje domaćih košarkaša i na veliki odmor odlazi se s ugodnih 47-35.

Treća četvrtina donijela je nastavak sesvetske dominacije i prednost raste do golemih 27 koševa razlike! Na kraju malo opuštanje i gosti uspijevaju popraviti dojam do podnošljivih minus 11 nakon 40 minuta. Bila je to izvrsna momčadska predstava Svetaca, no moramo istaknuti Nikolu Raguža s 24 koša, od čega su neki bili spektakularni! Dario Papak je imao mirnije popodne nego inače, odigrao je samo 24 minute za 20 koševa i 9 skokova.

Ovom utakmicom završio je drugi krug prvenstva. Prve 2 momčadi (Vern i Rudeš) idu u novoformiranu jedinstvenu A-1 ligu uz šansu plasmana u Premier ligu (sadašnja A-1 liga). Ostalih 10 klubova jednokružno igra treći krug, a prvak te mini lige će također u jedinstvenu A-1 ligu. Uskoro ćemo objaviti raspored trećeg kruga.

Sesvete su upisale 10 pobjeda i 12 poraza (i doma i vani 5-6). Obzirom na sve probleme s ozljedama i bolestima (cijelu sezonu bez lanjskog startnog centra Perkovića, preko pola sezone bez startera Barca i Musulina), rezultat je više nego dobar, na čemu čestitamo igračima, trenerima i naravno vjernoj publici!

Sesvete 83 - Rudeš 72 (20-21, 27-14, 24-11, 12-26)