Sesvete pobijedili Maksimir - 82 : 79

Objavljeno: 20.2.2017. 15:16:58

U 20. kolu A-2 lige Centar KK Sesvete bile su jučer, u nedjelju domaćin KK Maksimiru.

Prije utakmice Sesvete su bile desete s 8 pobjeda i 11 poraza, a Maksimir jedanaesti s 5 pobjeda i 14 poraza. U više zanimljivoj nego kvalitetnoj utakmici Sesvete su upisale zasluženu pobjedu 82-79.

Sesvećani su odlično otvorili utakmicu serijom 8-0 i gotovo 5 minuta bili bez primljenog koša. Ipak, u nastavku prve četvrtine dolazi do krize u napadačkoj igri, što gosti koriste i na prvi odmor ide se rezultatom 16-14. U drugoj četvrtini slična slika, Sesvete vode, Maksimir stiže i na veliki odmor odlazi se s rezultatom 40-38.

Saintsi odlično otvaraju treću dionicu serijom 10-0, odlaze na plus 12 i činilo se da je utakmica prelomljena. No, žilavi gosti se ne daju i ponovno hvataju priključak te treća  četvrtina završava rezultatom 60-60. U zadnjoj prava drama, Sesvete nemaju rješenja za zonsku obranu gostiju koji odlaze na 69-74 pet minuta prije kraja. No Saintsi pokazuju karakter, stišću u obrani, zabijaju par šuteva i koševima Nikole Raguža odlaze na 80-76 10 sekundi prije kraja. Gosti zabijaju brzu tricu, no Philip Babić je miran s linije slobodnih bacanja i to je bio kraj priče!

Zaslužena pobjeda Sesveta uz još jednu maestralnu predstavu MVP-a lige Darija Papka s 39 poena i 11 skokova, od toga 7 napadačkih. Privilegija je gledati takvog košarkaškog majstora u našem kvartu!

Naravno, hvala bučnoj i vjernoj publici na podršci u presudnim trenucima! Nakon ovog kola Sesvete su na omjeru 9-11 i dijele 8-10. mjesto s Dubravom i Samoborom. U idućem kolu gostujemo kod Agrodalma na Velesajmu, u subotu u 19.10 sati.
Sesvete 82 - Maksimir 79 (16-14, 24-24, 20-22, 22-19)