Prva HNL: Pobjede Dinama, Rijeke i Intera

Autor: Marina Mađerić
Objavljeno: 17.5.2017. 22:15:01

U susretu 34. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama slavili protiv pulske Istre 1961 s 2-1 (2-0) i ostali u igri za prvaka.

U 14. minuti Dinamo je u vodstvo doveo Domagoj Antolić, koji je u 27. minuti asistirao najboljem strijelcu lige Arminu Hodžiću za 2-0. Prvak potom nije nastavio u agresivnom stilu, a u završnici su Zagrepčani potpuno pali pa su gosti u 83. minuti smanjili preko Nikole Prelčeca koji je sjajnim udarcem iskosa iznenadio vratara Livakovića. Dokraja su Puljani čak mogli i izjednačiti, ali su bili neprecizni.

Dinamo je ostao drugi s 80 bodova, dva boda manje od vodeće Rijeke.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je  Pejin iz Donjeg Miholjca.

Strijelci: 1-0 Antolić (14), 2-0 Hodžić (27), 2-1 Prelčec (83)

U zadnjem susretu 34. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Rijeke pobijedili Slaven Belupa s 2-0 (2-0) i dva kola prije kraja imaju pet bodova više od Dinama.

Rijeka je uspjela doći do pobjede u tradicionalno za njih neugodnoj Koprivnici i Riječani su sada u prilici da pobjedom nad Cibalijom u narednom kolu na svojoj Rujevici osiguraju prvi naslov u povijesti.

U 14. minuti Rijeka je povela nakon ubačaja Žute, a nakon što je Vešović kratko dodirnuo loptu ona je došla do Franka Andrijaševića koji volejem s pet metara zakucava loptu u mrežu. U 43. minuti Marko Vešović je nakon pogreške obrane domaćina povećao na 2-0, a iako mu je vratar Slavena obranio udarac lopta je ipak nekako prešla gol-liniju.

Rijeka ima 85 bodova, a Dinamo 80.

Pred 3000 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Mlakar iz Zagreba.

Strijelac: 0-1 Andrijašević (14), 0-2 Vešović (43)

U derbiju začelja 34. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Intera pobijedili RNK Split s 1-0 (0-0).

Ovom pobjedom je Inter osigurao ostanak u ligi, dok Splitu predstoji grčevita borba za ostanak u zadnja dva kola. Jedini pogodak je nakon točne akcije domaćina postigao u 53. minuti Marko Kolar.

Inter je osmi s 28 bodova, a RNK Split je ostao zadnji s 18 bodova, dva manje od Cibalije.

Utakmicu je na stadionu ŠRC Zaprešić pred 150 gledatelja vodio Bruno Marić iz Daruvara.

Strijelci: 1-0 Kolar (53)

Ažurirano: 25.8.2019. 13:09:14