Davis Cup: Hrvatska - Španjolska 2-2

Autor: Marina Mađerić
Objavljeno: 5.2.2017. 19:20:44

Peti meč će odlučiti pobjednika u dvoboju 1. kola Svjetske skupine Davis Cupa između tenisača Hrvatske i Španjolske, nakon što je najbolji španjolski igrač u Osijeku Roberto Bautista Agut u prvom dvoboju nedjeljnog programa svladao Franka Škugora sa 6-1, 6-7 (4), 6-3, 7-6 (6) nakon tri sata i 19 minuta dvoboja.

Španjolac je bolje otvorio meč i s dva 'breaka' za 29 minuta osvojio prvi set. U drugom je Škugor spasio svih pet 'break-lopti' s kojima je bio suočen i odlično odigrao 'tie-break' za izjednačenje u setovima.

Nažalost, 16. tenisač svijeta pokazao je svoju kvalitetu i u preostala dva seta. 'Break' za 3-1 bio mu je dovoljan za osvajanje treće dionice. U četvrtom setu je Španjolac napravio 'break' za 4-3 u gemu u kojem je Škugor napravio dvije dvostruke pogreške. No, kad je Bautista Agut kod 5-4 servirao za pobjedu, osvojio je jedan poen. Nažalost, Španjolac je uspio u 'tie-breaku' nadoknaditi propušteno iz desetog gema te je ostavio odluku o pobjedniku za peti meč.

U njemu će o plasmanu u četvrtfinale odlučivati Nikola Mektić i Pablo Carreno Busta. Obojici će to biti prvo takvo iskustvo, a nijedan još nema pobjedu u 'živom' pojedinčanom meču u Davis Cupu.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 2-2

Franko Škugor - Pablo Carreno Busta 3-6, 6-3, 6-4, 4-6, 7-6 (6)

Ante Pavić - Roberto Bautista Agut 4-6, 2-6, 3-6

Marin Draganja / Nikola Mektić - Feliciano Lopez / Marc Lopez 6-7 (6), 7-6 (7), 7-6 (5), 2-6, 6-4

Franko Škugor - Roberto Bautista Agut 1-6, 7-6 (4), 3-6, 6-7 (6)