Prva HNL: Pobjede Dinama i Cibalije

Autor: Marina Mađerić
Objavljeno: 13.5.2017. 10:05:54

U utakmici 33. kola Prve HNL Cibalia je kao gost svladala Istru 1961 sa 2-1 (0-1) dok je Dinamo, također kao gost svladao Split sa 1-0 (0-0).

U prvoj utamici, domaći su poveli preko Mitrevskog u 31. minuti no junak preokreta gostiju bio je Pervan, koji  je ušao u igru u nastavku. On je u 60. minuti izjednačio na 1-1, a u 71. asistirao Baši za pobjednički pogodak.

Pred 1.000 gledatelja na stadionu "Aldo Drosina" sudio je Marić iz Daruvara.

Ovom pobjedom Cibalia je nakon dugo vremena napustila posljednje mjesto na ljestvici, sada je deveta sa 19 bodova, jednim više uz utakmicu više od Splita, koji od 20 sati igra protiv Dinama. Istra je sedma sa 33 boda.

Strijelac jedinog gola u susretu Dinama i Splita bio je Hodžić u 55. minuti.

Pred 500 gledatelja na stadionu Park mladeži sudio je Križarić iz Čakovca.

Drugoplasirani Dinamo ovom se pobjedom primaknuo vodećoj Rijeci na samo dva boda razlike, sada ima 77 bodova, a Rijeka, koja će u subotu od 17 sati ugostiti trećeplasirani Hajduk, ima 79. Split je tri kola prije kraja prvenstva pao na posljednje mjesto koje vodi u drugu ligu ostavši na 18 bodova, dok deveta Cibalia, koja je ranije u petak kao gost sa 2-1 svladala Istru 1961, ima 19. Istra 1961 je sedma sa 33 boda.